• Jak dojechać do centrum Bangkoku z lotniska Don Muang

  • AirAsia z Phuket przylatuje na Terminal 2 Don Muaeng Bangkok poziom 1.

    Należy udać się na poziom 3 tego samego budynku skąd odbywają się odloty. Najlepiej dostać się tam windą, wyjść na zewnątrz i złapć jedną z wielu taksówek która właśnie kogoś przywiozła na odlot.

    Należy upewnić się czy zostanie włączony taksometr mówiąc “taksimeter” i pokazując na urządzenie. Po włączeniu przez kierowcę taksometru pojawia się początkowa opłata 35 THB. Jeżeli kierowca nie chce włączyć taksometru proszę wziąć inną taksówkę. Absolutnie nie umawiać się co do ceny przejazdu, jedziecie tylko na licznik. W taksówce trzeba powiedzieć że chcecie jechać drogą ekspresową (highway, expressway, tollway napewno zrozumie jedną z tych nazw). Kierowca poprosi o pieniądze na bramkach przy wjeździe i zjeździe na drogę expresową (50THB i 70THB). Cena za kurs z lotniska do punktu z którego zaczynamy wycieczkę (bez opłat za drogę expresową) to około 220THB.

    Jeśli się Wam nie spieszy nie musicie jechać drogą expresową.

    WAŻNE! Po wyjściu na lotnisku za bramkami na poziome 1 ignorujcie każdego “życzliwego” proponującego Wam taxi czy transfer i tak jak radzę udajcie się na poziom 3 (odloty). ​