• Kiedy najlepiej zwiedzać Bangkok

  • Bangkok można zwiedzać cały rok ciesząc się wszystkimi atrakcjami tego miasta. Sam zdecyduj które miesiące są najlepsze dla Ciebie.

    Od listopada do lutego to najlepszy czas na zwiedzanie Bangkoku. Temperatury w ciągu dnia wynoszą nieznacznie poniżej 30 °C i panuje stosunkowo mała wilgotność. Jest to również szczyt sezonu turystycznego w Tajlandii co oznacza że ceny są nieco wyższe.

    Od marca do końca czerwca to najgorętsze miesiące w Bangkoku. W tym okresie temperatura w ciągu dnia może osiągnąć 35-40 °C, także wilgotność może być bardzo wysoka. Ekstremalne ciepło i wilgotność powoduje że wiele osób woli zwiedzać Bangkok w porze deszczowej.

    Od lipca do pażdziernika w Bangkoku trwa pora deszczowa. Chociaż niektórzy spodziewają się bezlitosnego deszczu przez cały dzień, pora deszczowa jest zazwyczaj mieszaniną szarej, zachmurzonej pogody i deszczu późnym popołudniem. Deszcz jest ciepły, nie tak jak w Polsce, a wszystko szybko wysycha zaraz jak tylko przestanie padać. Pora deszczowa praktycznie nie przeszkadza w zwiedzaniu Bangkoku.

  • Bangkok pogoda dzisiaj. Aktualna temperatura w Bangkoku.