• Koszta w Tajlandii

  • Wiele osób zastanawia się ile pieniędzy należy zabrać ze sobą na wyprawę do Tajlandii. Jest to pytanie na które naprawdę ciężko odpowiedzieć. Możecie wydać bardzo niewiele, ale wyprawa do Tajlandi może się również okazać droższa niż do któregoś z europejskich miast.

    Wszystko zależy od tego jak chcecie spędzić wczasy w Tajlandii a konkretnie co chcecie tutaj robić i w jakim standardzie mieszkać. Jeśli nie boicie się jeść na ulicy to koszt posiłku wyniesie 50-60 THB. Najtańszy nocleg można znaleźć już za 300 THB, chociaż w tym wypadku nie spodziewajmy się szału i nie oczekujmy że dostaniemy klimatyzację i kablówkę. Przyzwoity pokój kosztuje 600-700 THB. Jak widzicie nie są to jakieś wysokie kwoty. Budżet rośnie gdy chcecie dużo zwiedzać i przemieszczać się. Ogólnie transport w Tajlandii nie należy do najdroższych, ale jak wszędzie zwiększy to koszta Waszej podróży. Na przykład jeśli chcemy z Phuketu dostać się do Bangkoku to wydacie około 1000 THB. A do tego podczas zwiedzania dojdą opłaty za bilety wstępu. Reasumując; jeśli ktoś chce spędzić cały pobyt na plaży w jednym miejscu to nie licząc biletów lotniczych wystarczy 1000 THB na dzień pobytu, oczywiście o ile taka osoba nie będzie zbytnio imprezować. Można oczywiście wydać mniej, pytanie tylko czy na wakacjach chcemy aż tak bardzo oszczędzać gdy już lecimy tak daleko.

    Jeśli chcecie dowiedzieć się czy Wasz budżet jest wystarczający to napiszcie do nas jaki macie plan  podróży i jaki budżet a my postaram się Wam odpowiedzieć czy kwota jest według nas adekwatna do Waszego planu.