• Gdzie warto wybrać hotel na Phuket

 • (subiektywny poradnik AsianDivers pod względem logistyki na wycieczki i nurkowania)

   
  Stolica nocnego życia, dyskotek i seksturystyki. Plaże zwykle zaśmiecone, tak jak można spodziewać się w rejonach imprezowych. Jedzenie w większości miejsc droższe niż w innych rejonach. Za to ceny pamiątek i masaży bardzo konkurencyjne. Bardzo dobre położonie pod względem logistyki na nurkowania i wycieczki. Jedynie popołudniami zaczyna się wzmożony ruch samochodowy co znacznie wydłuża czas powrotu do hoteli.
   
  Znacznie spokojniejsze. Plaże ładne, choć tłoczne. Doskonałe położone pod względem logistyki na nurkowania i wycieczki. Blisko również aby wieczorem wyjść na imprezę czy coś zjeść.
   
  Trochę dalej na nurkowania i wycieczki ale wciąż relatywnie blisko, a już cicho i spokojnie. Dobra alternatywa dla osób, które chcą uniknąć tłoku, szukają więcej spokoju oraz dla rodzin z dziećmi.
   
  Rejon ekskluzywnych hoteli. Bardzo ładne plaże. Blisko na lotnisko Phuket. Dobra oferta dla klientów szukających ciszy i ekskluzywnego hotelu, zwłaszcza jeśli w planach nie ma nurkowań. Optymalna lokalizacja pod kątem wycieczek lądowych – na niektóre wycieczki jest dalej, na inne bliżej. Natomiast transfer na nurkowania jednodniowe może być uciążliwy i kosztowny.
   
  Bardzo ładne miejsce z dynamicznie rozwijającą się bazą turystyczną. Z rejonu Khao Lak jest blisko na Similany i do Parku Narodowego Khao Sok, ale daleko wszędzie indziej – przede wszystkim na wycieczki: Kultura i ObyczajePrzyroda Phuket i Phi Phi. Zanim dokonacie rezerwacji hotelu w tym rejonie, sugerujemy sprawdzić odległość do miasteczka. Dalekie położenie od miasteczka wiążę się z ograniczoną ilością sklepów, barów i restauracji w pobliżu (lub zupełnym brakiem). To będzie dobre rozwiązanie dla osób, które chcą spędzić większość czasu nie wychodząc poza hotel.
   
  Tereny zamieszkałe przede wszystkim przez rezydentów. Tu znajdują się także domy na długoterminowy wynajem. Jest taniej i bardziej egzotycznie niż w typowo turystycznych rejonach. Plaża Nai Harn i okolice jest bardzo ładna. Trudno poruszać się inaczej niż wynajętym skuterem lub samochodem. Taksówki są podobnie drogie jak w rejonach turystycznych, ale jest ich mniej.
 • UWAGA!! Wschodnie wybrzeże Phuket czyli CAPE PANWA, LAEM HIN, KOH SIREY, PHUKET TOWN, BANG RONG można sobie darować. Dla turysty mieszkanie tam nie ma raczej sensu.
  W całości muliste i nie ma tam ładnych plaż. Niektóre hotele położone na wzgórzach mają piękny widok na zatokę Phang Nga. Wszędzie jest daleko, ale hotele kosztują zwykle taniej za ten sam standard niż na zachodnim wybrzeżu. Z tego rejonu nie oferujemy bezpłatnego transferu - są to miejsca, których nie da się sensownie połączyć w trasę odbioru i musimy organizować prywatny transfer na nasze programy - za dodatkową opłatą. Cena zależy od ilości osób i trasy danej wycieczki. Samo Phuket Town to teren zamieszkały przede wszystkim przez Tajów. Zaplecze turystyczne bez rewelacji. Z pewnością można znaleźć miły hotelik w okazjonalnej cenie, jest taniej niż w rejonach bardziej turystycznych, aczkolwiek z racji położenia dosyć daleko do wielu atrakcji.
 • Nie polecamy konkretnych hoteli na Phuket, gdyż każdy ma inne preferencje i ubodobania. Jedni lubią duże, sieciowe hotele inni małe butikowe hoteliki a jeszcze inni bungalowy. Wystarczy kliknąć w nazwe rejonu a otworzy się lista wszystkich hoteli w danej lokalizacji. Sami możecie wybrać hotel, który najbardziej Wam się podoba. Oczywiscie zawsze też możecie się z nami skontaktowac aby zweryfikowac Wasz wybór, ale w dobie powszechego dostępu do internetu naprawdę nie jest to potrzebne. Wystarczy poczytać opinie klientów, najlepiej te najbardziej aktualne, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat danego hotelu. Jaka jest obsługa, czy nie rozpoczeła się w pobliżu uciążliwa budowa  lub czy jest bezpośredni dostęp do plaży. Oczywiście należy czytać opinie i recenzje z niezależnych portali typu booking.com, Agoda czy TripAdvisor a nie te ze stron obiektu czy firmy wypisywanych przez samych właścicieli.

  • Gdzie warto wybrać hotel na Phuket