• Bangkok i okolice 3 dni

 • Bangkok, Kanchanaburi, Ayutthaya

  Wycieczka trzydniowa

  To coś więcej niż zbiór najciekawszych miejsc do zobaczenia w Bangkoku i okolicach. To spójna i ciekawie opowiedziana historia Syjamu: od średniowiecznych królestw, poprzez barwną i krwawą opowieść o rozkwicie i upadku Ayuthaya, dynastii Chakri w Bangkoku, po rolę i pozycję Tajlandii w czasie II wojny światowej i wojny wietnamskiej. Przepleciona ciekawostkami z życia codziennego, urozmaicona malowniczymi widokami, uzupełniona smacznym, słodko – pikantnym jedzeniem. Przeżyj tę przygodę z nami. Jest to połączenie programu jednodniowego zwiedzania Bangkoku z wizytą na pływającym targu Damnoen Saduak, zwiedzaniem słynnego mostu na rzece Kwai oraz pięknych ruin Ayutthaya.

  cena wycieczki: 11 900 THB / 10 400 THB (do 10 lat)

  w cenie: 2 noclegi w urokliwych hotelach w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem, 3 dni wycieczki z licencjonowanym przewodnikiem wg opisu powyżej, wszystkie zaplanowane przejazdy i bilety wstępu, 2 śniadania w hotelu i 3 lunche w lokalnych restauracjach, transfery z/na lotnisko w Bangkoku.

  w cenie nie ma: kolacji, osobistych wydatków

  terminy wycieczki: trzy dni: czwartek - sobota. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

  noclegi w czasie wycieczki: jeden w centrum Bangkoku i jeden w okolicach rzeki Kwai, pokoje dwuosobowe ze śniadaniem. Dzieci do lat 10 mogą nocować bez dostawki. ​

  co zabrać ze sobą na wycieczkę : dowód tożsamości, wygodne obuwie, pieniądze na zakupy, napiwki, kolacje, aparat fotograficzny, polisę ubezpieczeniową

 • Dlaczego z nami?  Mieszkamy w Tajlandii dostatecznie długo, aby odpowiedzieć na większość pytań o kraj i jego kulturę. Znamy dobrze historię i obyczaje Tajlandii. Oferujemy intensywny, super atrakcyjny program. Unikamy tłumów, krawców, sklepów z perłami i widowisk z tresowanymi zwierzętami. Jesteśmy z Wami przez cały czas wycieczki, zwykle również wieczorem.

  ​Do wszystkich świątyń obowiązuje odpowiedni ubiór – tzn. odzież zakrywająca kobiece uda, ramiona i z małym dekoltem, lub chusta. Najbardziej restrykcyjnymi miejscem pod względem manier jest Grand Palace. Ubranie musi być luźne, zakrywać kolana, rękawy do łokci dotyczy to także mężczyzn. Nie mogą to być chusty zakrywające ubiór. Możliwe jest wypożyczenie stroju za kaucją.

 • Kontrasty Bangkoku

  DZIEŃ PIERWSZY

  Najpiękniejsze miejsca stolicy Tajlandii

  Rozpoczniemy od świątyni Wat Arun, zwanej Świątynią Wschodu Słońca (Temple of a Down). Przygodą będzie przejazd tramwajem wodnym i spacer wzdłuż targu amuletów i innych kramów Sampengu, istniejących tu od 1782 roku. Poznacie ciekawą historię świątyni Wat Po znanej z największego w Tajlandii posągu Leżącego Buddy. Nie zabraknie słynnego kompleksu Grand Palace i Świątyni Szmaragdowego Buddy. Po lunchu i odpoczynku obejrzymy dom twórcy jedwabnego imperium - Jima Thompsona. Jeden z najpiękniejszych, wschodnioazjatyckich domów, pełen dzieł sztuki. Zobaczycie, jak hoduje się kokony jedwabników i przędzie się delikatne nici. Zakończenie zwiedzania około 16:00.

 • Rzeka Kwai i targ wodny

  DZIEŃ DRUGI

  II wojna światowa i Kolej Śmierci

  Wspaniała przyroda, zabytki i trochę historii. Najsłynniejszy pływający targ świata - Damnoen Saduak, Kolej Śmierci, budowana przez jeńców japońskiego obozu pracy, a na koniec dnia nocleg w pobliżu rzeki Kwai. Damnoen Saduak to jeden z najciekawszych wodnych targów świata. Tu w powolnym rytmie Syjamu poruszają się łodzie z towarem lub z klientami, próbując spotkać się w wąskich kanałach. Wsiądź do jednej z nich i stań się uczestnikiem tej niecodziennej wymiany handlowej. Kolej Śmierci, budowana przez jeńców japońskiego obozu jest uważana za jedno z największych przedsięwzięć inżynieryjnych okresu II Wojny Światowej. Dziś w tym miejscu czeka Was relaksująca przejażdżka pociągiem przez słynny Most na rzece Kwai, z widokami na rzekę, góry i tajską wieś. Lunch zjemy w restauracji z widokiem na rzekę Kwai.

 • Ayutthaya

  DZIEŃ TRZECI

  Pierwszy etap historii Imperium Syjamu

  Dzień wśród ruin i świątyń Ayutthaya - zwanej małym Angkor Wat - miejscem, gdzie mieszkają duchy dawnego Syjamu. ​Ayutthaya w XVI wieku była największą metropolią świata. Ruiny khmerskich świątyń i buddyjskie budowle będą tłem do opowieści snutych przez polskiego przewodnika - o dawnej świetności miasta, jego władcach, dawnych zwyczajach, wojnach w obronie niepodległości z udziałem europejskich najemników, słoniach bojowych i wielu innych. Jak zwykle na naszych wycieczkach zabierzemy Was na wspaniały lunch.

  Powrót do hotelu w Bangkoku w sobotę około 16:30. ​